خواص آب پیاز بخاطر مو؛ آب پیاز چگونه بوسیله رشد مو دستیار می‌کند؟

پیاز معمولا یکی از اصلی‌ترین مواد خوراکی در آشپزخانه به‌حساب می‌آید. پیاز می‌تواند استفاده‌ای فراتر از طعم‌دهی به غذاهای ما داشته باشد. ممکن است تعجب کنید، ولی پیاز می‌تواند راه‌حلی برای جبران ریزش مو باشد. داخل این مقاله با ما همراه باشید تا بیشتر از خواص آب پیاز بخاطر مو بدانید.

حتما بخوانید:مراقبت از تاک با ۶ توصیه‌ای که درخششی خاص به ظاهرتان می‌بخشدآبرسانی به تاک با ۲۸ روشی که باعث درخشندگی موهایتان می‌شودبوتاکس مو چیست؛ نحوه اجرا و عوارض آن برای موها

طبق مطالعاتی که در آکادمی پوست آمریکا رخساره گرفته، مشخص شد که حدود ۸۰ میلیون زوجه و مرد در آمریکا مقداری زکام مو داشته‌اند.

اصلی‌ترین دلیل کم‌پشتی یا زکام تاک موضوع وراثت است که با معروفیت «ریزش موی آندروژنیک» ( androgenetic alopecia ) شناخته می‌شود. گاهی کاربرد فدایی داروها و خواه تغییرات هورمونی همچنین باعث به‌وجود آمدن این سیلان می‌شود.

یکی از راهکارهای شوهردار برای حل این مشکل، که احتمالا بسیاری از آدم دربارهٔ آن نشنیده‌اند، کاربرد از خواص آب پیاز برای مو است.

خواص آب پیاز به‌صورت مختصر درون زیر آمده است: پیاز دارای بسیاری از مواد معدنی است که خواص مفیدی برای مو دارد. کسانی که به پیاز حساسیت دارند، نباید از آب پیاز برای تاک استعمال کنند. چنانچه حوصله بوی پیاز سخت است، افزودن مقداری آبِ نارنگی یا گلاب بوی بد آن را کم می‌کند. هرچند محبوبیت این راه رو بوسیله افزایش است، هنوز به تحقیقات بیشتری دربارهٔ خواص آب پیاز بخاطر مو احتیاج است. آیا این کار نتیجه‌ای دارد؟

محققان هنوز به نعوظ قطعی به نتیجه‌ای مبنی به خشکی امدن خواص آب پیاز برای مو دست نیافته‌اند.

درون تفحص محدودی که نتایج آن داخل مجلهٔ پوست منتشر شد، محسوس شد که مالیدن آب پیاز روی سر، در فدایی افراد منجر به رشد دوباره مو شده است.

این آزمایش را روی افرادی با طاسی منطقه‌ای (که مورد نگران‌کننده‌ای تراشیدن) اجرا دادند. محققان دریافتند که پس از دو هفته استعمال از آب پیاز، به‌صورت دو بار داخل روز، موها شروع بوسیله نمو مجدد می‌کنند. تقریبا ۷۴٪ از شرکت‌کننده‌ها پس از ۴ هفته و ۸۷٪ از آنها پس از بخشیدن ۶ هفته، موهایشان مجدد نمو کرد. شرکت‌کننده‌ها، بی آرامی مادام و هم آقا، بودند که مشخص شد، نمو دوبارهٔ موها در مردها بیشتر از خانم‌ها بوده است.

هرچند نتایج مثبتی دربارهٔ خواص آب پیاز بخاطر تاک در این آزمایش فاحش شد، تنها ۳۸ نفر در این آزمایش مشارکت داشتند. پیاز چگونه بوسیله رشد مو کمک می‌کند؟

مواد مقوی موجود درون پیاز که به‌صورت موضعی روی پوست قانون مالیده شود، باعث تغذیهٔ فولیکول‌های مو می‌شود. فولیکول‌های مو باعث پرپشتی، درخشندگی و اضافه تقویت مو خواهد شد. همچنین این مواد مقوی به کاهش شکنندگی و ریزش مو معاون می‌کنند. درون به خشکی امدن یواش کردن مو، از دیگر خواص آب پیاز برای مو می‌توان بوسیله اضافه رشد موهای جدید در برخی مردم رمز کرد.

دلیلی که آب پیاز بوسیله اضافه سلامت موها معاون می‌کند از این فراغت است: گوگرد خوراکی

یکی از نظریه‌ها دربارهٔ خواص آب پیاز برای تاک و رشد مجدد آن، به وجود گوگرد خوراکی در پیاز برمی‌گردد.

گوگرد یکی از رایج‌ترین مواد معدنی موجود در بدن است. بدن بخاطر تولید کافی آنزیم‌ها و پروتئین‌ها به گوگرد نیاز دارد. گوگرد در کراتین که ساختار واقعی تاک را تشکیل می‌دهد نیز حیات دارد. گوگرد موجود تو پیاز با رساندن مادهٔ مقوی موردنیاز برای رشد مو، بوسیله این حکم معاون می‌کند. همچنین گوگرد می‌تواند سرعت رشد تاک را تکثیر دهد. خاصیت ضدمیکروبی

پیاز فایده ضدمیکروبی دارد که به مبارزه علیه عفونت‌ها و آلودگی‌های پوست سر کمک می‌کند. در برخی موارد، عفونت غشا سر می‌تواند باعث زکام تاک شود. پوست سر سالم، فولیکول‌های قوی‌تری همچنین خواهد داشت. آنتی‌اکسیدان‌ها

پیاز دارای آنتی اکسیدان هایی مثل زردینه است. این باور حیات دارد که آنتی‌اکسیدان‌ها با مبارزه دشت اساسی های آزاد، از بدن حراست می‌کنند. رادیکال‌های آزاد با فرایند اضافه سن در ارتباط هستند. برای مثال، رادیکال‌های آزاد انگیزه از بین رفتن فولیکول‌های مو می‌شود که بوسیله ریزش و کم‌پشت شدن موها منجر خواهد شد.

مقابله خواه کاهش رادیکال‌های آزاد، آسیب‌های فولیکول‌های تاک را نیز کاهش خواهد داد. روش استعمال

کسانی که می‌خواهند از خواص آب پیاز برای مو بهره‌مند شوند، با ایفا چند امر میسر می‌توانند به نتایج مثبتی برسند. بخاطر تهیهٔ آب پیاز، این مراحل را انجام دهید: چهار پیاز متوسط را غشا بگیرید و آنها را به تکه‌های کوچک شاخه کنید. با تنگ کردن دادن پیازها خواه کاربرد از آب‌میوه‌گیری، آب پیاز را بیرون کنید. گزینهٔ دیگر مصرف از مخلوط‌کن و تبدیل پیازها به پوره است. پورهٔ پیاز را داخل یک جامه دان مناسب (جامه دان تهیهٔ پنیر یا ماست چکیده) بریزید و آب آن را با فشار مشت خارج کنید. آب پیاز را به پوست سر و ریشهٔ موها بمالید.

با افزودن کردن چند جرعه چربی معطر، می‌توان بوی زننده آب پیاز را کاهش داد. روغن نعناع فلفلی، اسطوخودوس و رزماری بخاطر این کار کم قیمت خواهند بود.

در حال حاضر، محصولات زیادی (متشابه شامپوها) که درون ترکیبات‌شان آب پیاز وجود داشته باشد، داخل بازار وجود ندارد. عوارض جانبی

هرچند که پیاز به‌صورت خوراکی مصرف نمی‌شود، مقدور است تماس آن با پوست برای کسانی که آلرژی دارند، مشکلاتی به وجود آورد. آب پیاز می‌تواند در برخی افراد که حس خاصی ندارند نیز انگیزه تحریک، قرمزی و خارش پوست شود.

بخاطر اطمینان از نداشتن آلرژی و تحریکات پوستی، بهتر است مقداری آب پیاز را روی نقطه‌ای از غشا بمالید. بهتر است مقداری آب پیاز را روی حفرهٔ آرنج یا قفا گوش‌تان بمالید و چند دقیقه قرار کنید. اگر دستخوش تهییج پوستی شدید، بهتر است آب پیاز را روی پوست سر نمالید.

فراموش نکنید که مراقب ریختن آب پیاز در چشم‌هایتان باشید. چنانچه آب پیاز بوسیله چشم‌هایتان بریزد، باعث سوزش و قرمزی چشم‌هایتان می‌شود. چنانچه این اتفاق افتاد، فورا چشم‌ها را با آب سرد بشویید.

هرچند عوارض جانبی خطرآفرینی وجود ندارد، اما بوی آب پیاز می‌تواند بسیار شدید باشد. مقدور است فدایی افراد به دلیل بوی پیاز، از ادامهٔ علاج و بهره‌ بازی کردن از خواص آب پیاز برای تاک خودداری کنند؛ چراکه بخاطر تأثیر بیشتر، بهتر است این فرمان را هر روز جبران کنید. واج پایانی

خواص آب پیاز بخاطر تاک داخل فداکار افراد مؤثر بوده و به رشد مجدد و حالت‌دهی موها کمک کرده است. همچنین، استفاده از آب پیاز فورا منجر بوسیله رشد موها نخواهد شد. برای بزمین نشستن به نتیجهٔ دلخواه، باید با پشتکار متعدد و طی چند هفته، روزی دوبار آب پیاز را به پوست قاعده بمالید.

تحقیقات در این ماخذ اندک است، بنابراین هنوز نتیجهٔ قطعی درون ربط با خواص آب پیاز برای مو و ادامهٔ رشد موها پس از توقف درمان، وجود ندارد.

واج پایانی این است که استفاده از آب پیاز، درمانی معجزه‌گر برای زکام تاک محسوب نمی‌شود. با وجود این، مصرف از خواص آب پیاز بخاطر مو در اکثر مردم که به پیاز حس نداشته‌اند، بی‌خطر بوده است. عوارض جانبی این روش درمانی همچنین زیاد کمتر است. تهیهٔ آب پیاز و استفاده از آن روی پوست سر، کار سخت و وقت‌گیری نخواهد حیات. حتی چنانچه استفاده از آب پیاز منجر به داشتن موهایی پرپشت نشود، آسیبی نیز به موها وارد نخواهد شد.

کسانی که دستخوش زکام مو هستند، می‌توانند با مصرف از خواص آب پیاز بخاطر مو، یک سیاق درمان غریزی را انتخاب کنند که ارزش امتحان کردن دارد. تو امتداد بخوانید: چرا نباید با موهای خیس بخوابیم؟

کتاب الکترونیکی کتاب الکترونیکی رازهای زیبایی به کمک یافته‌های علمی، پوست خود را بهتر بشناسید و آن را جوان و جذاب نگه دارید.

17900تومان 15000تومان مشاهده محصول