اثر «بنکسی» تو ستایش کادر درمانی

به گزارش ایسنا به نقل از آرت نت، «بنکسی» در این اثر، پسرکی را ثانیه بازی با عروسکی شنل پوش در لباس یک پرستار به تصویر کشیده است.

تو کنار این کودک، سبدی که عروسک قهرمانانی همچون «مرد عنکبوتی» و «بت من» در آن رها شده اند به چشم می خورد.

«بنکسی»  این اثر متاخر را بوسیله همراه یادداشتی به درمانگاه عمومی «ساوت همپتون» اهدا کرده است. این درمانگاه میزبان محققان ویروس «کرونا» است که در سعی برای کشف واکسن این ویروس هستند.

فراغت است این اثر هنری تا پاییز در همین بیمارستان داخل معرض عرضه گذاشته شود و سپس درون یک حراجی بوسیله فروش برسد. سود حاصل از خرید این جای پا به «درخت سرو مصونیت همگانی» اهدا خواهد شد  و با توجه بوسیله کتاب فروش آثار پیشین «بنکسی» می استعداد انتظار داشت مبلغ قابل توجهی از سودا آن نتیجه شود.

این نخستین اثر «بنکسی» از زمان مقدمه قرنطینه به دلیل شیوع ویروس کرونا نیست. این هنرمند پیش برنده از مجموعه ای از نقاشی های جدید بر روی دیوار خانه اش رونمایی کرده بود.

«بنکسی» هنرمند گرافیتی امر اهل بریستول است که با نقاشی های دیواری و هنر گرافیتی اعتراضی خود، شهرت جهانی دارد، با این حال هنوز هویت حقیقی او معین نشده است. نقاشی های این هنرمند بیشتر به مسائل سیاسی و موضوع هایی مانند گرمای جهانی، جنگ، شنود غیرقانونی و شرایط شیرهدار کارگر پرداخته است. تا کنون نقاشی های او بارها از روی دیوار استثنا و به ارزش صدها هزاره پوند فروخته شده است.

انتهای پیام