کرونا با مجسمه سازان چه کرد؟

به گزارش ایسنا، عباس مجیدی در نخستین گفت وگوی آنلاین از نسل گفت وگوهای تأثیر کرونا بر فعالیت هنرمندان و انجمن های هنرهای تجسمی، اشعار کرد: کرونا رابطه ها را عرشه تأثیر صبر داده است و درون قناعت و هر آنچه که ما فکر می کنیم که به مسائل مادی مرتبط است، به نعوظ مشخص اختلال ایجاد کرده است. بهداشت فردی و اجتماعی را تحت تأثیر راحتی داده و یادآور این نکته شده که همگی ما چقدر آسیب پذیر هستیم. البته دوران قرنطینه تبعات مثبتی را اندوه بوسیله همراه داشته است. طبیعی است که وقتی وقایع را بوسیله لباس های مختلف از اعلام می شنویم، تلخی پیغام آزارمان می دهد. از طرفی تبعات منفی آن بخاطر جامعه هنری، به خصوص تندیس سازی به واسطه اینکه بوسیله کارگاه هنری ها و آتلیه هایشان وابسته هستند، هنگفت وزین است و فقره را برای آنها دشوار می کند.

او دنباله قسط: البته وقتی که از هنر تندیس سازی صحبت می شود، باید بدانیم که وابستگی شدیدی به متریال های متفاوت دارد و قرنطینه باعث شد که هنرمند به علت عدم دسترسی بوسیله متریال از فضای کار خود دور شود که طبیعتا در این شرایط بخاطر صیقل هزینه های مختلف دچار مشکل خواهد شد. البته نباید فراموش کرد که هنرمندان از پیش هم دستخوش جهالت بوده اند و این روند مشکلات را دو چندان می بطی ء.

این هنرمند داخل دنباله به بعد مثبت قرنطینه صیقل و گفت: هنرمند همیشه مشتاق فرصتی کم قیمت برای تأمل کردن و ایده پردازی است که این فرصت در ایام قرنطینه بوسیله او داده شد که می توانست از این فرصت بخاطر اندیشیدن بوسیله ایده های خود، افکار، زندگی و حتی موضوع کرونا کاربرد کند؛ البته شاید خود کرونا سوژه بی نهایت مناسبی نباشد ولی حواشی آن و اتفاقات و وقایعی که پرگیر آن رخ می دهد، باعث می شود که خلق کردن معلول تو هنرمند رخ دهد.

او افزودن کرد: هنرمند بنا پهلو اتفاقاتی که اطرافش رخ می دهد و امتحان های زیستی خود دست به خلق معلول می زند. این پیوستگی را از ابتدای شیوع کرونا چه درون ایران و چه بیرون از ایران دیدیم که هنرمندان اضافی آثاری را در این رابطه خلق کردن کردند و نسبت بوسیله اتفاقات محیط خویشتن واکنش نشان دادند.

قرنطینه ایامی برای بازبینی فعالیت هایم وجود

تو ادامه از او پرسیدن شد که این ایام برای شما چگونه بود؟ پاسخ عدالت: از آنجا که تو چند سال اخیر از عمر انحصاری هنری خود به موجب فعالیت های اجتماعی و انجمنی دور شده بودم، این ایام فرصت انعام بخاطر مطالعه، ایده پردازی، بازبینی ایده ها و بازبینی زندگی شخصی بود. کرونا برای من یادآور یکسری تنگناهای عمر و اسارت ها است که بخشی از آن ناگزیر و اجتناب ناپذیر است و اندکی را بی آرامی خودمان به وجود می آوریم. دلربایی هایی که می توانم در نتیجه این عهد درون آثارم داشته باشم، سیالی و نجات است که احساس می کنم به گونه ای دیگر خودش را نشان می دهد.

«آیا این سیالی و رهایی، مولود ویژگی و خلایی است که احساس می کنید به علت کرونا داخل این مدت به شما اعمال شده است؟» گفت: بله، فضای قرنطینه این فردی را بیشتر می کند، به خصوص به فکر کردن وقایع تلخی که پیش آمد. درواقع انسان در مبدا سعی می درنگ عقیده نکند و وقتی که به باورپذیری رمان می رسد ابتکاری نگرانی ها آغاز می شود؛ یعنی آنجاست که بوسیله این تفکر می کنیم آنچه می شنویم تا چه وزن صحت دارد؟ این موارد ذهن انسان را به صورتی بوسیله خود مشغول می کند و باعث می شود، عاطفه بطی ء همیشه بندهایی هست که او را در برج خود نگه می دارد. البته این ایام در عین حال می تواند فضای گرم قرنطینه، امکاناتی که بوسیله بود می آورد، و آدم هایی که روابطشان را دچار تحول می یواش و شکل دیگری از رفاقت ها و دوستی ها را آشکار کند. البته تعدادی از این احساسات به میزان آگاهی و نوع نگرش فرد به زندگی همچنین بستگی دارد.

باید از امکانات اینترنتی برای دنباله شرایط استفاده کرد

از مجیدی سوال شد که امتداد زندگی با سبکی که پیش آمده چه نیازهای جدیدی را برای هنرمند خلق می یواش که تا پیش از این وجود نداشته است؟ تقریر کرد: ما همچنان امیدواریم این شرایط طولانی شود اما اخبار به گونه دیگری مصاحبت می کند و فصیح موج دوم و سوم کرونا در راه است. در این شرایط طبیعتا می توان از فرصت ها و امکانات اینترنتی استفاده کرد ولی طبیعی است که انتظار داشت سرعت اینترنت بیشتر شود و امکاناتی فراهم شود که هنرمندان بتوانند کارهای خود را دنباله دهند. عباس مجیدی

«چه معارفه از انجمن؟»

درباره پرسیدن بالا گفت: توقف کار ما به اواخر اسفند بازمی گردد. البته تقریبا تا ۲۹ اسفند فعالیت هایی را داشتیم و جلسات شکل می گرفت ولی پس ازآن از پایان فروردین این فعالیت ها مجددا مقدمه شد. خود من حداقل هفته ای یک روز با رعایت تدابیر بهداشتی درون انجمن هستم، البته نسبت به قبل ساعات کمتری را حضور داریم ولی پیشگاه منشی به رخ مستمر است و به سوالات پاسخ می دهد. جلسات هیات مدیره نیز انجام می شود اما به عارض اینترنتی و با اسکایپ، این دوران امتحان جالبی بود و شاید تو آینده اگر وضعیت کرونا همچنین گشایش پیدا کند، ادامه داشته باشد؛ زیرا که این لباس از روابط تأثیر اضافی داخل کاهش هزینه های رفت و آمد و نفع جویی داخل زمان دارد. ضمن اینکه این جلسات انسجام بیشتری دارد و نتایج بهتری قیافه می گیرد.

این هنرمند در دنباله درباره برنامه های آنلاینی که هيئت قانونگذاری بخاطر اعضا در رویت پژمرده است، اقرار کرد: تصمیم گرفتیم با فداکار از هنرمندان گپ هایی را به صورت حی از تجربه، فکر کردن و آثارشان در این مدت داشته باشیم که این فقره صورت اندوهناک و ادامه خواهد داشت. در ارتباط با نمایشگاه رمزی هنوز به نتیجه خاصی نرسیده ایم زیرا کارهای حجمی اصولا با پیشگاه و تعامل، بهتر خراج می دهد تا اینکه بخواهد داخل فضای مجازی صورت بگیرد. ولی چنانچه این وضع استمرار داشته باشد، برای آینده غرض خواهیم گرفت.

«چه برنامه هایی برای گشایش قناعت هنر برنامه ریزی شده است؟» گفت: امروز روانی اقتصاد هنر گره جدی با مسائل مربوط بوسیله هنرپیشه دارد. بازیگر نیاز خیلی جدی دارد که آثارش به اشکال مختلف امکان خرید توسط مجموعه داران و یا اماکن دولتی داشته باشد. یکی از تدابیرمان یک حراجی هنری حیات که استقبال بدی نداشت ولی انتظاراتمان را برآورده نکرد، ضمن اینکه تلاش می کنیم فضایی را به وجود بیاوریم که آثار هنری قابل با اجتماع امروز داخل آن پیشگاه علنی یواش و امکان استفاده از آنها در فضای شهری نیز بود داشته باشد و اگر هم داخل نمایشگاه ها قرار می گیرد طی یک روند سریع بتواند حروف خود را تو حراجی ها فاش کند.

انتهای پیام