گالری گردی مجازی و پا بر جا تو تعطیلات آخر هفته

گزارش ایسنا، مروری دارد بر برخی از نمایشگاه هایی که به قیافه مجازی و حضوری در این ایام برپا هستند.

**********

دو نمایشگاه هنری داخل گالری شیرین

گالری شیرین روز جمعه (۱۰ مردادماه) میزبان دو نمایشگاه هنری است. به خشکی امدن این اساس نمایشگاه انفرادی نقاشی زهرا امیر یکتا با عنوان «آبرُفت» و نمایشگاه گروهی نقاشی و مجسمه با نشانی «سخت پوست» تا ۲۲ مرداد ماه تو این گالری برگزار هستند. 

داخل نمایشگاه گروهی «شیرهدار پوست» آثار هنرمندانی همچون شهریار احمدی، حمیدرضا اندرز، محمود بخشی، وحید چمانی، رضا درخشانی، آزاده رزاقدوست، ایمان صفایی، شهرام کریمی، مقداد لرپور، کریم نصر و سپیده نوری به نمایش گذاشته شده است.

امکان دیدار از این نمایشگاه در روزهای هفته (به غیر از دوشنبه ها) از ساعت ۱۱ الی ۱۹ و جمعه ها ۱۶ الی ۲۰ حاضر شده است. در روزهای هفته امکان بازدید با تعیین دم قبلی امکان پذیر است.

گالری شیرین در خیابان کریمخان، خیابان سنایی، کوچه سیزدهم، شماره ۵ واقع شده است.

نمایش آثار هنرمند افغانستانی داخل گالری آرتیبیشن

نمایش آثار علیخان عبداللهی، ستاره افغانستانی روز جمعه (۱۰ مردادماه) باز کردن و تا یکشنبه ۱۹ مرداد بوسیله مدت ۱۰ روز درون گالری آرتیبیشن به نمایش گذاشته می شود.

 علیخان عبداللهی در یکی از روستاهای ولایت اروزگان، در مرکز افغانستان و داخل همسایگی بامیان مرکز پیکره های بودایی متولد شد. او داخل سال ۶۷ بوسیله ایران مهاجرت می نرم و در طول معاشرت اتفاقی اش با افرادی چون حسن حاضرمشار و کامبیز درم بخش به تندیس سازی علاقه مند می شود.

مجسمه های او به ممارست خواهان پیدا می کنند و به فروش می رسند، همین اتفاق خوشایند باعث می شود علیخان با شور بیشتر به ساخت مجسمه هایش اهتمام ورزد تا آنجا که هنرش را داخل نمایشگاه هایی داخل ایران و دیگر کشورها به نمایش می گذارد و اکنون مجسمه هایش را درون گالری آرتیبیشن به ارائه درمی آورد.

علاقمندان به ملاقات از آثار این هنرمند می توانند در کتاب سابق الذکر به گالری آرتیبیشن تو خیابان شریعتی، پایین خیس از حسینیه ارشاد، نرسیده به همت، گل نبی(باختر)، میدان احمدی علنی (کتابی)، خیابان ساسانی پور، خیابان قندی(سیل گرفتن)، پلاک ۶ مراجعه کنند. 

همچنین آثار این نمایشگاه برای فرع مندانی که داخل تهران سکونت ندارند به عارض آنلاین تو سایت آرتیبیشن بوسیله نشانی Artibition.net به نمایش گذاشته می شود.

«صد اثر، صد هنرپیشه» در گالری گلستان

بیست و هشتمین دوره نمایشگاه «صد اثر صد بازیگر» که رویداد تابستانی گالری بوستان محسوب می شود، بوسیله برهان شرایط بحرانی مسری ویروس کرونا در کشور، در فضای رمزی برپا می شود.

این نمایشگاه از دهم مرداد تا اول نرمی ماه «صد اثر صد هنرمند» درون وب سایت و اینستاگرام گالری بوستان میزبان تعلق مندان به هنر و البته خریداران آثار هنری خواهد حیات. در این نمایشگاه ٢٨٢ اثر منتخب شده بوسیله نمایش و خرید گذاشته می شود.

در این مجموعه آثاری از پرویز کلانتری، رضا مافی، فرامرز پیلارام، پروانه اعتمادی، ناصر اویسی، اردشیر محصص، کامبیز درمبخش و … نیز به نمایش گذاشته شده است.

قیمت آثار از ۲۵۰ هزار تومان مبدا می شود، اما میانگین ارزش ها حدود یک تا پنج میلیون تومان است . گران ترین پی هم ۹۰ میلیون تومان نرخ گذاری شده است.

روایت یک عکاس از قیام تا فساد در مرکز نبشی

نمایش «عکس از م. صیاد» همسو با رویکرد آرشیومحور درون دو حصه با محوریت دو موضوع انقلاب و جنگ از تاریخ سوم مردادماه داخل مرکز نبشی افتتاح می شود و تا پایان تابستان ادامه دارد.

هر بخش از این نمایشگاه بیش از چند­صد فریم عکس­ را محتوی می­ شود و به روایت خوش ذات و اخباری چیز پهن هایی از این دو واقعه می پردازد. پس از نمایشگاه «اقلیم حیرانی» که روایت رنج آوارگان و کوچندگان کردهای عراق و پناهشان به مزار ایران درون عهد اعمال فشار حکومت صدام بر آن­ ها بود، این دومین عرضه عکس های خبری محمد شکارچی داخل مرکز نبشی است.

هر دو حصه نمایشگاه، با دوربین شکارچی ثبت و ضبط شده است. در کنار پرینت­ های عکاس در همان روزها که گاه بخاطر روزنامه­ ها و گاه با متنی کوتاه برای ارائه به خبرگزاری­ ها آماده می شدند، فدایی از نگاتیوها انتخاب و بوسیله همراه تعدادی از «کنتاکت­شیت»­های اسکن­ شده ­ی آرشیو عکاس  ـ که به صفحات دکوپاژ یک فیلم می ­ماند ـ روی کاغذ عکس طبع شده اند.

غصه­ زمان با بسرنوشت شوم دچار کردن دوم این نمایشگاه، از کتاب عکس­ های محمد صیاد با نشانی «عکس از م. صیاد» رونمایی می ­شود و بدوی فیلم مستندی که از عمر و آثار این عکاس خبری تهیه شده است،  نمایش داده می ­شود.

بخش فاتحه این نمایشگاه با موضوع عکس های تنش از ۳ تا ۲۸ مردادماه داخل مرکز نبشی برگزار می ­شود. این نمایشگاه در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۱۲ ظهر تا ۸ شب و روزهای جمعه از ساعت ۴ بعد از ظهر تا ۸ شب امکان بازدید دارد.

مرکز نبشی درون خیابان ویلا، خمش خیابان کوچک ی خسرو، پلاک ۵۱ واقع شده است. 

آرت فر نشانه

آرت فر تیر که طبق قانون هر ساله باید در آماج ماه برگزار می شد، به برهان اضافه عالمگیر ویروس کرونا از فردا به صورت مجازی برگزار می شود و برگزاری حضوری آن تو رخساره گشایش شرایط به مهرماه موکول شده است.

بازدید اشتراکی از رویداد مقصد آرت با درگاه ۱۸ گالری از روز دوشنبه (۶ مردادماه) بخاطر عموم آغاز شده و تا ۱۷ مرداد نیز ادامه دارد.

نمایشگاه مجازی عکس پرتره های بهزاد شیشه گران

بهزاد تیغ دار کردن گران، نقاش و نقشه کش گرافیک در روزهایی که آمار ابتلای به کرونا تکثیر یافته و هر روز جان بسیاری از هموطنانمان را می گیرد، با طراحی عکس پرتره هایی از خودش و در واقع با کلمه هنر به پویش «#من_ماسک_می زنم» پیوسته است.

الماس گران که فراغت است این مجموعه آثار خود را بوسیله رخساره مجازی و در شبکه های مدنی به نمایش بگذارد، در این ماخذ به ایسنا گفت: با توجه به گسترش روزافزون مصیبت کووید _ ۱۹ و ضرورت احترام گذاردن دستوالعمل های بهداشتی و نیز فاصله گذاری های اجتماعی و پاشیدن ادب کاربرد از ماسک به خشکی امدن آن شدم تا عکس پرتره های خودم را سوژه نمایشگاه مجازی در شبکه های اجتماعی با عنوان«غلام ماسک می زنم» کنم.

او یادآور شد: بر این اساس از پنجشنبه ۹ تا ۱۹ مرداد ۱۳۹۹، هر روز ساعت ۱۰ بامداد یک اثر دراینستاگرام، فیس بوک و تلگرام به نمایش درخواهد آمد تا به نشانی عضوی کوچک از جامعه تجسمی کشور به پویش ملی با همین نام پیوسته باشم.

این هنرمند نقاش گفت: از مردم و هنرمندان و اجتماع هنری صمیمانه دعوت می کنم بوسیله عنوان یک شهریه فرهنگی و اجتماعی کرونا را جدی بگیریم و بخاطر اصلاح فرهنگ عمومی سهم خود را در روش مبارزه با این بیماری خوفناک بوسیله شکل شایسته ای ادا کنیم؛ چراکه متأسفانه هنوز ۴۰ تا ۵۰ درصد آدم نه از ماسک استعمال و نه فاصله گذاری های اجتماعی را رعایت می ‎کنند.

نمایشگاه گروهی طراحی «بی جانی» در گالری والی

نمایشگاه گروهی طراحی با عنوان «بی جانی» تا ۲۱ مردادماه درون گالری والی برگزار است. 

در این نمایشگاه آثار هنرمندانی همچون فاطمه افشاری، مینا بحرینی، مرضیه خوش ترکیب، مهریه سهرابی و فریبرز قلک به ارائه گذاشته می شود. 

نیز ساعت ملاقات نیز هر روز (به جاهل از شنبه ها) ۱۲ الی ۲۰ و جمعه ها ۱۶ الی ۲۰ اعلام شده است.

گالری والی درون میدان ونک، خیابان مثال خدامی، پلاک ۷۲ واقع شده است. 

 «دهن کجی به افلاطون درون اب معماری» در گالری این جا

نمایشگاه گروهی «دهن انحنا به افلاطون درون باب معماری» تا ۱۷ مردادماه در گالری این مکان مستقر است. 

درون این نمایشگاه آثار هنرمندانی همچون علی گلستانه، محسن وزیری مقدم، فرامرز پیلارام، ثمیلا امیرابراهیمی، می پزشکیان و … ارائه شده است. 

فرصت ملاقات از این نمایشگاه هر روز به جاهل از شنبه ها از روزگار ۱۴ الی ۲۰ فراهم شده است. 

این گالری داخل ﺧﯾﺎﺑﺎن کریمخان زند، خیابان میرزای شیرازی، شماره ۹۵ واقع شده است.

نمایشگاه «روی کاغذ» در گالری اعتماد

نمایشگاه «روی کاغذ» با کلکسیون ای از آثار طراحی و نقاشی از روز جمعه (۲۳ خرداد ماه) درون گالری اعتماد برگزار شده و تا ۲۴ مرداد ماه همچنین امتداد دارد.

درون این نمایشگاه مجموعه ای از آثار طراحی و نقاشی از هنرمندان نخبه که همه روی کاغذ یا مقوا انجام شده اند، به نمایش گذاشته می شود.

ساعت بازدید از این نمایشگاه هر روز (به غیر از دوشنبه ها) از ۱۲ تا ۲۰ و جمعه ها ۳ تا ۲۰ مهیا است.

گالری تکیه گاه داخل میدان هفت تیر، خیابان مفتح جنوبی، بن عقد شیرودی پلاک ۲۵ واقع شده است.

انتهای پیام