اختتامیه نهمین جشنواره بین المللی مرسوم و لباس سپیده دم مجازی برگزار می شود

به گزارش ایسنا به نقل از روابط اشتراکی کارگروه ساماندهی مرسوم و لباس کشور، برگزاری مراسم اختتامیه و معرفی برگزیدگان نهمین عید متداول و شکل فجر که به برهان مسری کرونا به تعویق افتاده بود، با تداوم این پاندمی و مقدور نبودن برگزاری مراسم حضوری، فردا (دوشنبه) ۲۴ شهریور ماه به رخساره مجازی برگزار می شود.

این تشریفات مجازی که به صورت پادکست از قاعده اینستاگرام و تلگرام منتشر می شود، با قرائت پیام خداوندگار مجتبی حسینی، کمک هنری وزارت نزاکت و ارشاد اسلامی و سیده مرضیه شفاپور سخن سنج کارگروه ساماندهی مد و لباس سرزمین همراه است و برندگان بخش های مختلف جشنواره اعلام و طی روزهای آتی جوایز آنها از طریق پست ارسال خواهد شد.

سال گذشته آخرین روزهای برگزاری نهمین نمایشگاه مرسوم و لباس شفق با شیوع جهانی ویروس کووید ۱۹ و دستور وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی پهلو اسکان و عدم برگزاری همه نمایشگاه ها و مراسم های تجمعی همراه بود.

درون امتداد این روند، مسئولان کارگروه ساماندهی مد و شکل قلمرو بوسیله شرکت کنندگان و برگزیدگان این مهمانی پیشنهاد کردند که اسامی برندگان اعلام و اختتامیه به صورت مجازی برگزار شود اما علاقه برگزیدگان جشنواره برای حضور در مراسم اختتامیه موجب شد اختتامیه به تعویق بیفتد. ولی بنابر طولانی شدن شیوع کرونا و عدم امکان برگزاری مراسم اختتامیه همانند سال های گذشته، غرض کنار این شد که نفرات نخبه اعلام و جوایز از عادت پست برای منتخبان ارسال شود.

انتهای پیام