از تسلسل مهلت ارسال آثار به جشنواره حقیقت تا مشارکت مردمی در “علمدار”

مهلت شرکت در بخش های رقابتی ملی جشنواره «سینماحقیقت» تسلسل شد.

با توجه به پاندمی ویروس کرونا، دشواری تولید فیلم خوش ذات در کشور و التماس جمعی از مستندسازان، زود ثبت نام در جزء های رقابتی ملی چهاردهمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت یک هفته تسلسل شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط اشتراکی مهمانی بین المللی سینماحقیقت، تهیه کنندگان و فیلمسازان متقاضی حضور در بسرنوشت شوم دچار کردن های رقابتی ملی مهمانی حداکثر تا روز 12 مهرماه 99 فرصت دارند فرم شرکت در چهاردهمین دوره ی «سینماحقیقت» را روی موجودی معارفه رسانی جشنواره بوسیله نشانی www.irandocfest.ir و خواه وب سایت مرکز گسترش www.defc.ir بصورت آنلاین اتمام نموده و تا 15 مهر، نسخه نهایی فیلم خود را از شیوه ارائه ی لینک خواه به شکل فیزیکی به دبیرخانه سینماحقیقت ارائه نمایند.

برپایه ی این گزارش، «مسابقه ملی»، «جایزه شهید آوینی»، «جزء ویژه کرونا» و «فیلم های مستند کارآفرینی»، جزء های رقابتی ملی این گرداگرد ی مهمانی سینماحقیقت هستند.

*مرکز بسط سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی کشور، چهاردهمین دوروبر مهمانی بین المللی فیلم اصیل ایران «سینماحقیقت» را به دبیری محمد حمیدی مقدم، درون آذرمـاه 1399 و با توجه بوسیله عالمگیر جهانی مصیبت کووید 19 بصورت مجازی و نمایش برخط (آنلاین) برگزار خواهد کرد.

تبریزی، غریب پور، خلعتبری و کلاری دبیر شدند

کمال تبریزی، بهروز غریبه پور، فردین خلعتبری و محمود کلاری  به ترتیب به عنوان دبیر بخش فیلم، تئاتر، موسیقی و دیجیتال آرت مهمانی «هنر حی است» معرفی شدند.

بوسیله گزارش روابط اشتراکی جشنواره «هنر زنده است»؛ بنابرنظر رئیس و اعضای شورای سیاست گذاری این مهمانی سراسری دبیران بخش های متنوع این رویداد هنری مشخص شدند.

همچنین موسسه فرهنگی هنری «مربع یازده» به مدیرعاملی پشته بابایی برگزارکننده این جشنواره هنری است.

جشنواره «هنر زنده است» با خلق کردن بستری مفت برای رشد و بالندگی هنرمندان بالغ وعلاقه مند  تو شرایط امروز جامعه هنری که پاندومی ویروس کرونا ویژگی های فراوانی را ساختن کرده و از طرفی باوجود گستردگی فضای اینترنت داخل جامعه جهانی و دسترسی سهل و تعمیم عموم مردم بوسیله این رسانه، سعی بر آن دارد تا غبار دلسردی و ملالت ناشی از این تعطیلی تعمیم را از چهره هنرمندان کبیر پاک کند. این مهمانی جامع هنری امکانی را حاضر می کند تا هنرمندان دلبستگی مند سراسر ایران در عرصه های متنوع هنری چون؛ نمایشگران، خوانندگان، نوازندگان، فیلم سازان و …. بتوانند با مصرف از ابزار نوظهور تو آن شرکت کرده، بوسیله رقابت پرداخته و معرفی شوند.

یادآور می شویم؛ هیئت مؤسس این جشنواره متشکل از بهروزغریب پور، محمدمهدی عسگرپور و مازیار رضاخانی است.

بنا بر انتخاب هیئت مؤسس، اعضای شورای سیاست گذاری این جشنواره را بهروز غریبه پور، کمال تبریزی، محمدمهدی عسگر پور، رضا کیانیان، سیف الله صمدیان، فردین خلعتبری، کیانوش غریب پور، سید جمال هادیان و مازیار رضاخانی تشکیل می دهند. 

                                                                              شرکت مردمی در علمدار

موسیقی نمایش عاشورایی «علمدار» در عزا و رثای سردار آب و ادب آستان ابوالفضل (ع) با اهداف خیرخواهانه، با تماشاگران محدود و با رعایت پروتکل های بهداشتی از تاریخ یک تا ۶ مهرماه بوسیله عارض آنلاین پخش می شود و تاکنون با استقبال  تماشاگران رو بوسیله رو شده است.

درون پنجمین شب موسیقی نمایش عاشورایی «علمدار» هادی حجازی فر راویتگر اصل واقعه بود و پرده خاتمه علمدار ششم مهرماه با روایت پرویز پرستویی است.

دیگر عوامل اجرا عبارتند از: آهنگساز: پوریا خادم/ راهنما ارکستر : بردیا کیارس/ دبیر:محمد رضا کوهستانی/ نقشه کش لول: علی براتی/ طراح نور: مرتضی نجفی/ طراحان ندا: سروش محمدی و نوید شیخ/ نقشه کش لباس: مژگان عیوضی/ویدئو آرت: پژمان زهاب با همکاری مرکز گسترش سینمای مستند تجربی.

موسیقی نمایش «علمدار» بوسیله تهیه کنندگی پرویز پرستویی و کارگردانی حسین پارسایی با جناب افتخاری دیگر هنرمندان همچون داریوش ارجمند، حسین پاکدل، مهدی سلطانی، فرهاد قائمیان، هادی حجازی فر و به همت بنیاد فرهنگی و هنری رودکی و شریک موسسه خادمین علی ابن ابیطالب(ع) با اهداف خیرخواهانه اول تا ششم مهرماه از ساعت 21 داخل سالن وحدت اجرا می شود و کلیه درآمدهای این برنامه صرف امور خیریه در مناطق محروم ملک به ویژه سیستان و بلوچستان خواهد شد. این برنامه به صورت آنلاین از عادت روبیکا هم پخش می شود.

تمدید مهلت ارسال آثار برای حضرت داخل «خیابان تئاتر ایران»

بنا به درخواست متقاضیان زود ارسال آثار برای شرکت در مقدر شدن «انجام»ی پروگرام «خیابان تئاتر ایران» تا روز چهارشنبه ۳۰ مهرماه تمدید شد.

زود ارسال آثار برای شرکت در بسرنوشت شوم دچار کردن «اجرا»ی دستور کار «خیابان تئاتر ایران» بنا به درخواست متقاضیان تا روز چهارشنبه ۳۰ مهرماه تسلسل شد. مطابق زمان بندی ای که پیش از این اعلام شده حیات مهلت شرکت در بخش «تمرین طرح و ایده» این دستور کار تا روز یکشنبه ۲۰ مهرماه است.

متقاضیان انبازی در برنامه «خیابان تئاتر ایران» می توانند مطابق آن چه در فراخوان آمده است و چهارشنبه ۲۵ تیرماه ۱۳۹۹ منتشر شد، از طریق «حصه ویژه خیابان تئاتر ایران» درون تارنمای ایران تماشاخانه به نشانی http://theater.ir اقدام به ثبت تقاضای خود کنند. بوسیله این منظور لازم است ابتدا ۵ نسخه کوهمیز فشرده حاوی فایل تصویری نمایش به همراه چند عکس باکیفیت از ارائه را به دبیرخانه این رویداد (دبیرخانه دائمی مهمانی بین المللی تئاتر خیابانی مریوان) پست نموده و کد رهگیری پست را در فرم تقاضا وارد نمایند.

«خیابان تئاتر ایران» داخل راستای حمایت از آثار هنرمندان تماشاخانه خیابانی ملک با رویکرد استمرار ارتباط شهروندان با تئاتر و بوسیله خاص عرضه های خارج از چیز پهن های رایج برگزار می شود و در کنار مدخل «عمل» با زیرمجموعه های «آزاد»، «ارائه های آیینی و سنتی» و «نمایش های کودک و نوجوان» و بخش «مسابقه طرح و ایده» شامل «اتلیه های آموزشی» همچنین هست.

برنامه «خیابان تئاتر ایران» با توجه به برگزار نشدن عید بین المللی تئاتر خیابانی مریوان بوسیله لباس رایج در سال جاری به جهت تبعات عالمگیر ویروس کرونا، توسط دایره کچل هنرهای نمایشی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان با همراهی انجمن هنرهای نمایشی ایران و هم گذاری هنرهای نمایشی استان کردستان برگزار می شود.

انتهای پیام